Munkatársaink

Munkatársaink

A múzeum vezetői

Dr. Kemecsi Lajos főigazgató foig@neprajz.hu +36 (1) 473-2410
Dr. Veres Gábor főigazgató-helyettes veres.gabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2420
Almásiné Kanyó Klára  gazdasági igazgató kanyo.klara@neprajz.hu +36 (1) 473-2432
Dr. Frazon Zsófia tudományos titkár frazon@neprajz.hu +36 (1) 473-2415

 

Főigazgatói Titkárság

Dömök Zsuzsanna titkársági asszisztens domok@neprajz.hu +36 (1) 473-2410
Nagy Dóra ügyviteli alkalmazott nagy.dora@neprajz.hu +36 (1) 473-2420

 

Gyűjteményi Főosztály

Dr. Schleicher Veronika
főosztályvezető
schleicher. veronika@neprajz.hu +36 (1) 473-2404

 

Gazdálkodásgyűjtemény

Bakos Áron muzeológus
földművelés-gyűjtemény
 
bakos.aron@neprajz.hu +36 (1) 473-2404
Dr. Szabó Magdolna muzeológus
állattartás-pásztorművészet gyűjtemény
szabo.magdolna@neprajz.hu +36 (1) 473-2429
Hajdu Ágnes muzeológus
gyűjtögetésgyűjtemény
halászatgyűjtemény
hajdu.agnes@neprajz,hu +36 (1) 473-2426

 

Technológiagyűjtemény

Kőszegi Gábor muzeológus
mesterséggyűjtemény
koszegi.gabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2425
Bakos Áron muzeológus
közlekedésgyűjtemény
építkezésgyűjtemény
bakos.aron@neprajz.hu +36 (1) 473-2404

 

Háztartásgyűjtemény

Molnár Tamás muzeológus
bútor- és világítóeszköz-gyűjtemény
molnar.tamas@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Dr. Szarvas Zsuzsa főmuzeológus táplálkozásgyűjtemény
kosárgyűjtemény
szarvas@neprajz.hu +36 (1) 473-2420
Dr. Vida Gabriella főmuzeológus
kerámiagyűjtemény
vida@neprajz.hu +36 (1) 473-2429

 

Textilgyűjtemény

Fülöp Hajnalka muzeológus
textil- és viseletgyűjtemény
fhajni@neprajz.hu +36 (1) 473-2429
Katona Edit főmuzeológus
textil- és viseletgyűjtemény
ekatona@neprajz.hu +36 (1) 473-2428
Lackner Mónika főmuzeológus
textil- és viseletgyűjtemény
lackner@neprajz.hu +36 (1) 473-2428

 

Rítusgyűjtemény

Foster Hannah muzeológus
szokás- és játékgyűjtemény
foster.hannah@neprajz.hu +36 (1) 473-2425
Dr. Pálóczy Krisztina muzeológus
hangszergyűjtemény
paloczy@neprajz.hu +36 (1) 473-2418
Dr. Sedlmayr Krisztina főmuzeológus
egyházi gyűjtemény
sedlmayr@neprajz.hu +36 (1) 473-2402

 

Regionális (nemzetközi) gyűjtemények

Dr. Gyarmati János főmuzeológus
Amerika-gyűjtemény (régészet), Óceánia-gyűjtemény
gyarmati@neprajz.hu +36 (1) 473-2459
Dr. Földessy Edina főmuzeológus
Afrika-gyűjtemény
foldessy@neprajz.hu +36 (1) 473-2405
Hajdu Ágnes muzeológus hajdu.agnes@neprajz.hu +36 (1) 473-2426
Mácsai Boglárka muzeológus
Európa-gyűjtemény
macsai.boglarka@neprajz.hu +36 (1) 473-2405
Dr. Szeljak György főmuzeológus
Amerika-gyűjtemény (néprajz)
szeljak@neprajz.hu +36 (1) 473-2407
Dr. Wilhelm Gábor főmuzeológus
Ázsia-gyűjtemény
wilhelm.gabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2407

 

Gyűjteménykezelők

Almási Alma gyűjteménykezelő almasi.alma@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Bagi Hajnalka gyűjteménykezelő bagi.hajnalka@neprajz.hu +36 (1) 473-2459
Boldogh Balázs gyűjteménykezelő bbalazs@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Bozsik Gyöngyi gyűjteménykezelő bogyo@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Bulcsu László gyűjteménykezelő bulcsu.laszlo@neprajz.hu +36 (1) 473-2427
Cs. Tóth Gabriella gyűjteménykezelő cs.toth.gabriella@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Csordás Zsuzsanna gyűjteménykezelő csordas.zsuzsanna@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Dvorák Sándor gyűjteménykezelő dvorak.sandor@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Fazekas Anna gyűjteménykezelő fazekas.anna@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Galló Grácia gyűjteménykezelő gallo.gracia@neprajz.hu +36 (1) 473-2491
Gráfik Anna gyűjteménykezelő grafik.anna@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Karádi-Héder Enikő gyűjteménykezelő karadi-heder.eniko@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Máté Julianna gyűjteménykezelő mate.julianna@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Nagymarosy Ádám gyűjteménykezelő ademon@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Szekrényesy Réka gyűjteménykezelő reka@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Tőke Andrea gyűjteménykezelő toke.andrea@neprajz.hu +36 (1) 473-2444
Veczán Dávid gyűjteménykezelő veczan.david@neprajz.hu +36 (1) 473-2444

 

Etnológiai Archívum

Dr. Granasztói Péter főosztályvezető grana@neprajz.hu +36 (1) 473-2414
Győrfi Hajnalka asszisztens hajni@neprajz.hu +36 (1) 473-2413

 

Fényképtár

Dr. Granasztói Péter főmuzeológus
diapozitív-gyűjtemény
grana@neprajz.hu +36 (1) 473-2414
Dr. Bata Tímea muzeológus
fényképgyűjtemény
btimi@neprajz.hu +36 (1) 473-2416
Csorba Judit muzeológus
fényképgyűjtemény
csorba@neprajz.hu +36 (1) 473-2415
Gebauer Hanga muzeológus
fényképgyűjtemény
gebauer@neprajz.hu +36 (1) 473-2416
Kutatószolgálat archivum@neprajz.hu +36 (1) 473-2419

 

Kézirattár

Dr. Granasztói Péter főmuzeológus
kéziratgyűjtemény
tudománytörténeti dokumentációs gyűjtemény inventáriumgyűjtemény
grana@neprajz.hu +36 (1) 473-2414
Kovács Evelin
kéziratgyűjtemény
inventáriumgyűjtemény
kovacs.evelin@neprajz.hu +36 (1) 473-2433
Vörös Gabriella kéziratgyűjtemény voros.gabi@neprajz.hu +36 (1) 473-2415
Kutatószolgálat archivum@neprajz.hu +36 (1) 473-2413

 

Képarchívum

Tasnádi Zsuzsanna muzeológus
rajz- és festménygyűjtemény
nyomatgyűjtemény
térképgyűjtemény
tasnadi@neprajz.hu +36 (1) 473-2416

 

Mozgóképtár

Csorba Judit muzeológus
film- és videogyűjtemény
csorba@neprajz.hu +36 (1) 473-2415

 

Hangtár (hangzóanyagok gyűjteménye)

Dr. Pálóczy Krisztina muzeológus
népzenei gyűjtemény (hangzóanyagok és lejegyzések)
paloczy@neprajz.hu +36 (1) 473-2418

 

MaDok-program

Dr. Frazon Zsófia muzeológus frazon@neprajz.hu +36 (1) 473-2415

 

Gyűjteménykezelők

Bene-Horváth Anna gyűjteménykezelő
Képarchívum
horvath.anna@neprajz.hu +36 (1) 473-2484
Bori Fanni Judit gyűjteménykezelő
Mozgóképtár
bori.fanni@neprajz.hu +36 (1) 473-2417
Faragó Anna Mária gyűjteménykezelő
 
farago.anna.maria@neprajz.hu +36 (1) 473-2419
Lajkó Gergely gyűjteménykezelő
Kézirattár
lajko.gergo@neprajz.hu +36 (1) 473-2484
Maczó Villő Ilona gyűjteménykezelő
Hangtár
maczo.villo.ilona@neprajz.hu +36 (1) 473-2418
Markó Eszter gyűjteménykezelő
Fényképgyűjtemény
marko.eszter@neprajz.hu +36 (1) 473-2419
Szűcs Enikő gyűjteménykezelő
Fényképgyűjtemény
szucs.eniko@neprajz.hu +36 (1) 473-2419
Wittmann Viktória gyűjteménykezelő
Hangtár
wittmann@neprajz.hu +36 (1) 473-2418

 

Műtárgyvédelmi és Restaurátori Főosztály

Fábián Mária főosztályvezető fabian.maria@neprajz.hu +36 (1) 473-2448
Balázs Gyula restaurátor balazs.gyula@neprajz.hu +36 (1) 473-2446
Csikós Csilla restaurátor csikos@neprajz.hu +36 (1) 473-2445
Éder Anita restaurátor eder.anita@neprajz.hu +36 (1) 473-2448
Forgó Erika restaurátor forgo@neprajz.hu +36 (1) 473-2449
Györök Natália restaurátor gyorok.natalia@neprajz.hu +36 (1) 473-2448
Németh Gábor restaurátor nemeth.gabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2449
Perger Katalin restaurátor perger@neprajz.hu +36 (1) 473-2449
Ronga Andrea restaurátor ronga.andrea@neprajz.hu +36 (1) 473-2448
Sipos Tamás restaurátor sipos.tamas@neprajz.hu +36 (1) 473-2446
Tumpek Etelka restaurátor tumpek.eta@neprajz.hu +36 (1) 473-2448

 

Nyilvántartási és Digitalizálási Főosztály

Odler Zsolt főosztályvezető odler.zsolt@neprajz.hu +36 (1) 473-2404
Biró Gábor informatikus birogabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2426
Kemény Márton muzeológus kemenym@neprajz.hu +36 (1) 473-2426
Piller Mónika múzeumi adattáros piller.monika@neprajz.hu +36 (1) 473-2426
Pintérné Kovács Zsuzsa
nyilvántartási gyűjteménykezelő
pizsu@neprajz.hu +36 (1) 473-2451
Pribusz Erika adatrögzítő simone@neprajz.hu +36 (1) 473-2452

 

Fotó- és digitalizálási műhely

Sarnyai Krisztina fényképész
fotólabor
skriszti@neprajz.hu +36 (1) 473-2453
Kerék Eszter fényképész
fotólabor
kerek.eszter@neprajz.hu +36 (1) 473-2453

 

Kommunikációs Főosztály

Lovas Judit főosztályvezető lovas.judit@neprajz.hu +36 (1) 473-2442
Bodnár Katalin múzeumpedagógus bodnar@neprajz.hu +36 (1) 473-2439
Hering Orsolya sajtó és marketing munkatárs hering.orsolya@neprajz.hu +36 (20) 978-5080  
Koltay Erika múzeumpedagógus koltay@neprajz.hu +36 (1) 473-2439
Major Gábor Sándor kiállítási menedzser major.gabor@neprajz.hu +36 (1) 473-2440

 

Könyvtár

Szöllősy Gabriella főosztályvezető szollosy@neprajz.hu +36 (1) 473-2437
Brém Zsuzsanna könyvtáros brem.zsuzsanna@neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Hegyi Dóra könyvtáros dora@neprajz.hu +36 (1) 473-2400
478-as mellék
Kerezsi Eszter könyvtáros kerezsi.eszter@neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Labancz Edit könyvtáros labancz.edit@neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Marosvölgyi Andrea könyvtáros marosvolgyi.andrea@neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Mészáros Borbála könyvtáros meszbori@neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Tusor Kinga könyvtáros tusor.kinga @ neprajz.hu +36 (1) 473-2438
Babai Zsófia gyűjteménykezelő babai.zsofia@neprajz.hu +36 (1) 473-2486
Csőváry Eszter gyűjteménykezelő csovary.eszter@neprajz.hu +36 (1) 473-2486
Németh Katalin gyűjteménykezelő nemeth.katalin@neprajz.hu +36 (1) 473-2486
Szabó Balázs gyűjteménykezelő szabo.balazs@neprajz.hu +36 (1) 473-2486

 

Gazdasági Hivatal

Almásiné Kanyó Klára  mb. gazdasági igazgató kanyo.klara@neprajz.hu +36 (1) 473-2432
Farkas Zsuzsanna gazdasági ügyintéző farkas.zsuzsanna@neprajz.hu +36 (1) 473-2431
Horváthné Fekete Andrea munkaügyi ügyintéző fekete.andrea@neprajz.hu +36 (1) 473-2435
Laurenczy Edit munkaügyi ügyintéző laurenczy.edit@neprajz.hu +36 (1) 473-2435
Miklián Istvánné főkönyvelő miklian.istvanne@neprajz.hu +36 (1) 473-2430
Nagy Emese gazdasági ügyintéző nagy.emese@neprajz.hu +36 (1) 473-2436
Szanyiné Papp Henriett  tárgyieszköz készlet analitikus könyvelő papp.henriett@neprajz.hu +36 (1) 473-2436
Varga Edit könyvelő   +36 (1) 473-2430

 

Beszerzési és Üzemeltetési Főosztály

Nagel Edith főosztályvető
rendezvényreferens
nagele@neprajz.hu

+36 (1) 473-2424

+36(30)606-9560

Kocsis Zoltán informatikus kocsis.zoltan @ neprajz.hu +36 (1) 473-2455
Erdei Attila informatikus erdei@neprajz.hu +36 (1) 473-2454
Horváth Ágnes ügyviteli alkalmazott agi@neprajz.hu +36 (1) 473-2433
Nágelné Magyar Ildikó ügyviteli alkalmazott magyar.ildiko@neprajz.hu +36 (1) 473-2436
Szabó László kiállításrendező-technikus szabol@neprajz.hu +36 (1) 473-2480
Cseke Ferenc kiállításrendező-technikus cseke.ferenc@neprajz.hu +36 (1) 473-2480
Csaba Kornél kiállításrendező-technikus csaba.kornel@neprajz.hu +36 (1) 473-2480

 

Biztonsági Főosztály

Kis Zoltán biztonsági vezető kis.zoltan@neprajz.hu +36 (1) 473-2458