Néprajzi Múzeum
Budapest 1146, Dózsa György út 35.
Telefon: +36 1 474 2100
E-mail: info@neprajz.hu
Tematikus gyűjtemények, amelyek adott témák köré rendezve mutatják be a történeteket és fotókat. Oszd meg saját történetedet a kiválasztott témában.
Milyen autót vezettél a rendszerváltás után? Mindennap közlekedtél vagy csak nyaralni indultál vele? Előfordult-e, hogy benne aludtál? Esetleg elnevezted? Tartottál benne ikonikus tárgyakat? Hány kilométert tettél bele? Mostad-e együtt a szomszéddal vasárnap? Lógott-e Wunderbaum a visszapillantó tükörről? Melyik volt az első utazásod az új nyugati autóddal, és melyik volt az utolsó a keleti típusúval? A rendszerváltás után viszonylagosan kinyílt a világ, és ez megváltoztatta a fogyasztói kultúra tárgyait és elősegítette a mobilitást. Az Autók a tenger felé című privátfotó-gyűjtőkampányban arra kérünk, hogy válaszd ki egy fényképed és meséld el történeted, az autódról, az utazásról, a tapasztalataidról és az emlékeidről. Lehet Trabant, Wartburg, Kispolszki vagy Lada, Honda, Volkswagen, Renault vagy Alfa Romeo – a lényeg, hogy benne legyen a szabadság íze. Fotód lehet analóg vagy digitális, szerepelhet rajta ember, állat, táj vagy tárgy; a történet pedig akár arról is szólhat, ami a képen nem látható.
Fotó + történet megosztása
Mi volt a legnagyobb kalandod az elmúlt évtizedekben? Mit szerettél játszani gyermekkorodban? Merre kirándultál a családoddal, barátaiddal? A szülővárosodban vagy egy egzotikus országban?
Nem biztos, hogy minden részletére pontosan emlékszel, de mi annál nagyobb kíváncsisággal és figyelemmel olvassuk a történeted. Mesélj a bejárt városokról – az ott tapasztalt ízekről, illatokról, emberekről, tekintetekről, szimbólumokról vagy akár az égről! Mesélj a játékokról és a kalandokról, melyeket gyermekként vagy felnőttként, a közelmúltban vagy épp tegnap éltél át.
A Játék, kaland, kirándulás című privátfotó-gyűjtőkampányunkban arra kérünk, hogy válassz egy saját készítésű fényképet és meséld el a történeted. Csatlakozz a Jelenarchívumhoz! Fotód lehet analóg vagy digitális, szerepelhet rajta ember, állat, táj vagy tárgy; a történet pedig akár arról is szólhat, ami a képen nem látható.